APIE

Mokytojų festivalis. Laisvi kurtiMokykla yra vieta, kur kuriama ir ginama Lietuva. Nei daugiau, nei mažiau. Ir toji Lietuva yra tiek gera, kiek gera yra pati kukliausia pačios kukliausios jos mokyklos klasė. Ten, toje klasėje, gimsta valstybė. Pati tikriausia. Jei ji nėra mums patraukli, jei turime dėl jos abejonių, jei manome, kad galime turėti geresnę valstybę, pradėkime nuo mūsų valstybės mokyklų. Pasirūpinkime, kad mokytojas turėtų mūsų paramą, o jo kova virstų kūryba. Pradėkime keisti Lietuvą nuo mokytojų kambario.

Pirmą kartą Lietuvoje organizuojamą mokytojų festivalį 2017 metais priima Kauno miestas. Festivalis yra skirtas mokytojams jų profesinės šventės proga ir siekia atverti naujas erdves gerosios patirties pasidalinimui ir sklaidai. Renginio ašinė tema – kūrybiškumo ugdymas ir ugdymas kaip kūrybinis procesas. Festivaliui savo erdves atvers miesto universitetai, mokyklos, muziejai, kitos organizacijos, kuriose vyks kūrybinės dirbtuvės, interaktyvūs užsiėmimai, paskaitos, ekskursijos, meistriškumo pamokos.

0

pranešėjai

0

erdvės

0

dirbtuvių

0

paskaitų

PRANEŠĖJAIJoan Parr

Joan Parr

„Creative Scotland“ kūrybinio mokymosi vadovė

Rytis Zemkauskas

Rytis Zemkauskas

Vytauto Didžiojo universiteto docentas, Kaunas 2022 Mito platformos kuratorius

Liudas Mažylis

Liudas Mažylis

Vytauto Didžiojo universiteto profesorius, Vasario 16-osios Lietuvos Nepriklausomybės Akto originalo atradėjas

Andrius Tapinas

Andrius Tapinas

Laisvės TV įkūrėjas, TV prodiuseris bei laidų vedėjas

Ieva Rekštytė-Matuliauskė

Ieva Rekštytė-Matuliauskė

Kultūros žurnalistė ir architektūros dizaino žurnalo redaktorė

Paulius Gritėnas

Paulius Gritėnas

Žurnalistas, apžvalgininkas, filosofas

Šarūnas Dignaitis

Šarūnas Dignaitis

Neformalaus ugdymo organizacijos„Sėkmės mokykla“ vadovas, lektorius, muzikantas

Gytis Ivanauskas

Gytis Ivanauskas

Aktorius, šokėjas

Rita Bendaravičienė

Rita Bendaravičienė

Vytauto Didžiojo universiteto docentė, Baltijos vadybos instituto (BMI) valdybos narė

Marius Pinigis

Marius Pinigis

Šiuolaikinio šokio šokėjas, VDU lektorius

Gintautas Mažeikis

Gintautas Mažeikis

Vytauto Didžiojo universiteto profesorius, Filosofijos ir socialinės kritikos katedros vedėjas

Vytautas Gaidamavičius

Vytautas Gaidamavičius

Emocinio ir dvasinio intelekto ugdymo treneris

Dainius Baltrušaitis

Dainius Baltrušaitis

Verslo psichologas, elgsenos ekonomistas

Virginija Daukantienė

Virginija Daukantienė

KTU Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakulteto Medžiagų inžinerijos katedros profesorė

Violeta Kaunelienė

Violeta Kaunelienė

KTU Cheminės technologijos fakulteto docentė

Marius Rimašauskas

Marius Rimašauskas

KTU Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakulteto docentas

Eugenija Petrulytė

Eugenija Petrulytė

KTU Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakulteto Dizaino centro technikė

Igoris Vasiliauskas

Igoris Vasiliauskas

Viešojo kalbėjimo ir komunikacijos licencijuotas treneris

Artūras Sinkevičius

Artūras Sinkevičius

Etnokultūros, muzikos ir neformaliojo švietimo mokytojas metodininkas, renginių organizatorius, tautodailininkas

PROGRAMA

Pranešimai, erdvės, veiklosRenginio moderatorius – Artūras Sinkevičius   VDU Didžioji salė (S. Daukanto g. 28)
Joan Parr   VDU Didžioji salė (S. Daukanto g. 28)

Creativity across the curriculum: what is it and why is it important?

Pranešimas bus verčiamas į lietuvių kalbą.

Dainius Baltrušaitis   VDU Didžioji salė (S. Daukanto g. 28)

Verslo psichologas, elgsenos ekonomistas, UAB „Confinn“ vadovas

Rita Bendaravičienė   VDU Didžioji salė (S. Daukanto g. 28)
Ieva Rekštytė-Matuliauskė   VDU Didžioji salė (S. Daukanto g. 28)

Paskaitos tema apie robotikos vystymąsi įvairiose gyvenimo srityse, kokių specialistų reikia besikeičiančioms technologijoms suvaldyti, aptariami dažniausi praktikoje sutinkami iššūkiai robotų gamyboje ir vystyme, pristatomi Lietuvos įmonių parenkti robotizuoti sprendimai.

Linas Vaitulevičius yra UAB „Rubedo sistemos“ bendrasavininkas, verslo vystymo strategas, Vytauto Didžiojo universiteto Informatikos fakulteto absolventas

Linas Vaitulevičius

Vytauto Didžiojo universiteto Užsienio kalbų institutas kviečia visus pedagogus, o ypač kalbų mokytojus, trumpam tapti egzotiškos kalbos mokiniu. Kūrybinėse dirbtuvėse „Užsienio kalbų terapija“ dalyvausite vienos pasirinktos kalbos pamokoje ir įvertinsite, ar kalbos mokymasis gali „gydyti“: padėti atsipalaiduoti, nebijoti suklysti, ugdyti kūrybiškumą ir pasitikėjimą savimi. Juk be šių savybių niekada nebus LAISVĖS KURTI!

Galėsite pažinti vieną atsitiktiniu būdu parinktą kalbą – turkų, lotynų, japonų, estų, italų arba kirgizų. Dėstytojai, kurie ves kalbos užsiėmimus yra savo srities profesionalai. Kai kuriems iš jų dėstoma kalba yra gimtoji.

Dalyvių skaičius – ribotas.

VDU Užsienio kalbų institutas

Ar kada įsivaizdavote, kaip šiais laikais atrodytų Leono Sapiegos, Kristupo Radvilos ar Žygimanto Augusto gyvenimo aprašymai? Kokią informaciją apie save šios iškilios asmenybės pateiktų? Akies krašteliu į šių istorinių veikėjų gyvenimus kviečiame pažvelgti kartu su vienu žinomiausių Lietuvos žurnalistų, publicistu, signataru ir Vytauto Didžiojo universiteto docentu Rimvydu Valatka. Tai – išskirtinė ir unikali paskaita besidomintiems istorija. Jos metu galėsite susipažinti su išskirtinėmis istorinėmis asmenybėmis unikaliu būdu.

Renginio organizatorius – Švietimo mainų paramos fondas.

Doc. dr. Rimvydas Valatka

Šio tiesiog skanaus jungtinio užsiėmimo metu turėsite galimybę susipažinti su Maisto mokslo ir technologijų kompetencijos centro veikla, išklausyti paskaitą apie tai, kas yra maisto chemija ir kas yra chemija maiste, o praktinio užsiėmimo metu galėsite pagaminti ir padegustuoti kai ką skanaus ir įdomaus.

Prof. dr. Daiva Leskauskaitė, doc. dr. Milda Keršienė

Įžengus į produkto kūrimo ir prototipavimo laboratoriją apsvaigsta galva nuo modernių siuvimo prietaisų! Paskaitos metu ne tik matysite, kokias kolekcijas yra sukūrę studentai, bet ir patys galėsite akimirkai įšokti į aprangos kūrėjo vėžias ir išbandyti laboratorijoje esančią įrangą.

Prof. Virginija Daukantienė, Eugenija Petrulytė

Fizikos dėsnių pritaikymas elektros inžinerijoje. Praktinio užsiėmimo metu konstruosite Teslos generatoriaus ritę.

Doc. dr. Gytis Svinkūnas

Užsiėmime mokytojai bus tiek teoriškai, tiek praktiškai supažindinti su mobiliųjų aplikacijų kūrimo technologijomis ir praktikomis.

Doc. dr. Tomas Blažauskas

Sparčiai augant gyventojų skaičiui, žmonija faktiškai balansuoja ant bado ribos. Sakysite nesąmonė? Juk, atrodo, gyvename kone pertekliuje, turime visko, ko tik galime įsigeisti, ir dar daugiau. Tačiau tai – tik viena dalis tiesos. Kita gyvenimo pertekliuje pusė yra bauginanti – gamtiniai ištekliai naudojami vis intensyviau, susidarančių atliekų kiekis taip pat didėja neįsivaizduojamais mastais, tad iš tiesų badas, kuris gali grėsti visiems planetos gyventojams – ne tik maisto, bet ir oro, vandens, žemės trūkumas. Kaip užtikrinti, kad ne tik dabar, bet ir ateityje būtų galima palaikyti pasaulio gyventojų poreikius? Šis klausimas verčia persvarstyti pačią aplinkosaugos sampratą ir ieškoti naujausiomis technologijos grįstų sprendimo būdų. Naujoji aplinkosaugos kryptis remiasi tvariosios inžinerijos koncepcija, kuri atliekas (plačiąja prasme) vertina kaip naujus išteklius. Naujausia mokslo pažanga leidžia iš atliekų bei teršalų išgauti energiją, retuosius metalus, fosforą ir kitus svarbius bei brangius resursus. Tuo pačiu tai sukuria puikią terpę pelningam eko-tech verslui. Taigi, šioje paskaitoje sužinosite ir apie pinigus iš atliekų, ir ateities pasaulio gelbėtojus.

Doc. dr. Violeta Kaunelienė

Užsiėmimo metu kursime nedidelę informacinę sistemą – interneto svetainę, saugančią informaciją duomenų bazėje. Programuosime PHP kalba, naudosime Laravel karkasą ir MySQL duomenų bazių valdymo sistemą.

Doc. dr. Lina Čeponienė

11-asis šiuolaikinio meno festivalis „Kauno bienalė“ kviečia mokytojus dalyvauti specialioje ekskursijoje festivalio parodose ir susipažinti su edukacine programa „Mokykis su Kauno bienale“, skirta 5-10 kl. moksleivių grupėms. „Mokykis su Kauno bienale“ – tai kūrybinės integruotos pamokos, sulaukusios didelio pripažinimo 2013-ųjų ir 2015-ųjų metų „Kauno bienalės“ renginiuose. Ekskursijos trukmė: 1 val.

Po specialios ekskursijos bienalės edukatoriai kviečia mokytojus sudalyvauti vienoje iš kūrybinių integruotų pamokų. Pamokos trukmė: 45 min.
„Kauno bienalės“ edukacinės programos vadovė Vėjūnė Sudarytė ir auditorijų plėtros vadovė Neringa Stoškutė organizuoja įvairius užsiėmimus (ekskursijas, pamokas, kūrybines dirbtuves, socialinės įtraukties programą), padėsiančius įvairioms lankytojų auditorijoms (Lietuvos ir užsienio meno specialistams, menu besidomintiems Kauno miestiečiams ir jo svečiams, šeimoms, moksleiviams, studentams bei senjorams) susipažinti ir įsilieti į šiuolaikinio meno procesus.

Neringa Stoškutė, Vėjūnė Sudarytė

G. Mažeikis savo paskaitose, diskusijose apie kūrybiškumą provokuoja ir skatina klausytoją kelti klausimus – abejingų po šių susitikimų nelieka.

Kaip visuomet šarmingai ir uždegančiai šįkart jis kalbės apie žmogaus tapsmo – humanitas – sąlygas ir filosofines teorijas. G. Hėgelis absoliučios dvasios tapsmo sąlyga įvardijo klasikinės literatūros ir istorijos pamokas, subjektyvios dvasios voliuntarizmą, objektyvios dvasios tvarką, meno veržlumą, tikėjimą ir galiausiai save suvokiančią ir aiškinančią filosofiją. Tačiau ar tikrai yra taip, ar patys pasakojimai apie „dvasingumą“ nėra pavergiantys, nėra engimo, persekiojimo, užslėptos disciplinos ir manipuliacijos priemonė? Koks vaidmuo tenka prieštaringumui, kūrybiniam susipriešinimui, stiprių ir pagrįstų alternatyvų formavimui? Iš ko ir kaip gimsta kritinis politinis protas? Kodėl subkultūriniai, alternatyvūs sąjūdžiai ir idėjų radikalizacija, parabolizacija, hiperbolizacija yra svarbūs? Kaip mokytis būti kūrybingai laisvu ir išdrįsti tai daryti neatšaukiant savęs?

Gintautas Mažeikis yra Vytauto Didžiojo universiteto profesorius, Filosofijos ir socialinės kritikos katedros vedėjas.

 

Prof. Gintautas Mažeikis

Fizikos dėsnių aiškinimui yra reikalingi fizikos bandymų parodymai. Bus demonstruojami įdomieji fizikos bandymai.

Dr. Virgilijus Minialga, Zenonas Šleinius

3D spausdinimo technologija vystosi žaibišku greičiu! Paskaitos metu sužinosite 3D spausdinimo technologijas, kurios gali pakeisti tradicinę gamybą.

Marius Rimašauskas

Improvizacinės fortepijono muzikos koncertas.

Stephen Grew jau 25 metus groja pianinu ir el. klavišiniais instrumentais. Jo muzika improvizuota, gimstanti iš akimirkos impulso. Muzikantas yra kilęs iš Lancasterio (D. Britanija), tačiau nuolat rengia pasirodymus ir užsienyje, kuria ir koncertuoja kartu su daug kitų improvizacinės muzikos atlikėjų Jungtinėje Karalystėje ir už jos ribų. S. Grew taip pat yra elektroninės muzikos grupės „Grutronic“ bei grupių „Grew Trio“, „Grew Quartet“ ir „Grew & Grew“ narys. Jis yra dirbęs su Evanu Parkeriu, Keithu Tippettu, Grahamu Clarku, Patu Thomas, Howardu Riley ir daugeliu kitų.

Bilietai: 5 eurai.

Bilietus platina „Tiketa“, prieš renginį galima įsigyti Kauno menininkų namuose.

Kauno menininkų namai

Kūrybinės dirbtuvės, kurių metu mokytojus supažindinsime su Design Thinking, Lego Serious Play, Points of You ugdymo metodikomis. Mokymai vyks pamokų formatu (45 min.) siekiant praktiškai pademonstruoti, kaip galima novatoriškai ugdyti mokinių problemų sprendimo ir kūrybinio mąstymo kompetencijas.
Osvaldas Stripeikis – Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Ekonomikos ir vadybos fakulteto docentas, VDU Verslo praktikų centro vadovas.
Liudas Švipas – psichologas, Vytauto Didžiojo universiteto lektorius, VDU Verslo praktikų centro mokymų vadovas.

VDU doc. dr. Osvaldas Stripeikis ir Liudas Švipas

„Mokykla kaip Fluxus laboratorija“ – seminaras, kūrybinės dirbtuvės. Mokykla: kaip fizinė vieta, miesto rajono, miestelio, kaimo – švietimo ir edukacijos centras: neformalus ugdymas, popamokinė veikla, mokinių ir mokytojų dalyvavimas vietos bendruomenėse, šiuolaikinė – tarpdisciplininė kraštotyra, kultūrinis ir meninis įsitraukimas į vietos gyvenimą. Kūrybiškumą skatinantys metodai.

Trukmė: 2 val., reikalinga registracija. Dalyvių skaičius: 20.

Renginio organizatorius: „Kaunas 2022“.

„Kaunas 2022“

Marius Pinigis – šiuolaikinio šokio šokėjas, 6 metus praleidęs Kauno šokio teatro „Aura“ trupėje, pastaruoju metu aktyviai dirbantis ir keliaujantis kaip laisvai samdomas šokėjas, choreografas, pedagogas, yra Vytauto Didžiojo universiteto vaidybos programos dėstytojas. Šoka įvairiuose šiuolaikinio šokio spektakliuose Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje, daug keliauja po užsienį su pripažinimo sulaukusiais spektakliais „ID:D&G“, „(g)round zero“.

Marius Pinigis

Projekto „Antklodė Europai“ pristatymas: ratas su pagalvėmis, mokoma nerti vąšeliu. Susitikimu, dialogu ir pasakojimu grįsta praktika: nėrimas vąšeliu – austi artumą ir pasitikėjimą vienas kitu (mokomės kartu: išgirsti, klausyti, kalbėtis). Kvietimas prisijungti prie tarptautinio projekto „Kaunas 2022“.

Trukmė: 3 val. Atviras renginys.

Renginio organizatorius: „Kaunas 2022“.

„Kaunas 2022“

Kodėl architektūra nepasibaigia vien kartoniniais namais ir kodėl sporto halė negali būti tokia pati kaip kioskas? Tokius klausimus spręs moksleiviai ir moklytojai, dalyvausiantys kūrybinėse dirbtuvėse.

Dirbtuvėmis siekiama parodyti, kaip moksleiviai (10-12 kl.) ir mokytojai įsivaizduoja, ko reikia, jog vyktų KITOKIA pamoka: ar tikrai svarbiausia vieta žinioms įgyti yra mokykla, ar įprastas mokyklos suolas negali būti iškeistas į sofą? Šiais klausimais žadinama mokinių ir pačių mokytojų fantazija, skatinamos diskusijos, generuojamos idėjos ir eskizuojama.

Kūrybinių dirbtuvių dalyviai projektus kurs skirtingose erdvėse, todėl žiūrovai turės galimybę palyginti, kaip svajonių klasę įsivaizduoja moksleiviai ir mokytojai.

Edukacines dirbtuves pristato 200M2 komanda – įvairių specialybių atstovai, kurių branduolį sudaro architektai.

 

200m2

Kūrybinių inžinerijos dirbtuvių FabLab Kaunas metu bus galima išmokti litavimo. Kiekvienas apsilankęs turės galimybę susilituoti savo mikroschemą.

Doc. dr. Mindaugas Čepėnas

Kūrybinių dirbtuvių metu moksleiviai turės galimybę pasidaryti trafaretus ir purškiamų dažų pagalba papuošti marškinėlius norimais ženklais ar užrašais.

Gabrielius Liaudanskas - Svaras

Renginių vedėjas, atlikėjas ir aktorius Donatas Medzevičius, scenoje žinomas Medono vardu, kviečia identifikuoti savo baimes, jas išlaisvinti ir pažaisti kartu. Susitikimo metu išgirsi apie artistą persekiojusias baimes, keistus kelio vingius ir įkvepiančią sėkmės istoriją. Galbūt ir pats suprasi, kaip rasti savo pašaukimą. Prisiliesi prie improvizacijos. Išmoksi kvėpuoti, gal net su Medonu kartu repuoti.

Donatas Medzevičius-Medonas

VDU kviečia susipažinti su viena moderniausių garso studijų Baltijos šalyse. Praėjusį spalį duris atvėrusiame daugiafunkciame VDU mokslo ir studijų centre įrengtas garso studijų kompleksas, kuriame galima kurti profesionalius įrašus ir vykdyti garso tyrimus. Studijose įrengta moderniausia pasaulinio garso gamintojų technika ir profesionali muzikinė programinė įranga.

„Garso studijų kompleksas atitinka pasaulinius standartus ir muzikos industrijos naujausius reikalavimus. Studentai čia gali plačiai taikyti žinias. Įranga ir akustinis studijų sprendimas leidžia jas naudoti profesionaliems įrašams, akustiniams bandymams, tyrimams“, – paaiškino medijų menininkas, VDU Šiuolaikinių menų katedros vedėjas dr. Rimantas Plungė.

Kūrybinės dirbtuvės vyks šiomis valandomis: 11.00 – 11.30, 12.00 – 12.30, 13.00 – 13.30, 14.00 – 14.30, 15.00 – 15.30. Registracijos metu kviečiame nurodyti Jums tinkamą laiką.

 

Matas Jančauskas

Užsiėmimo metu bus patiriamas mokymasis simuliacinėje praktikos aplinkoje naudojant tarptautinių ekspertų sukurtą 3D žaidimą.
Patyriminio užsiėmimo metu bus žaidžiami skirtingi scenarijai.

Roberta Motiečienė ir Dovilė Jankūnaitė yra Vytauto Didžiojo universiteto lektorės.

 

Roberta Motiečienė, Dovilė Jankūnaitė

Dizainu grįsto mastymo užsiėmimas skirtas pedagogams. Užsiėmimo metu bus pristatytos visos šio metodo fazės. Taip pat bus aptartos metodo taikymo sritys, galimybės ir scenarijai.

Doc. dr. Dainora Maumevičienė, doc. dr. Berita Simonaitienė, doc. dr. Aldona Augustinienė

Kultūrinis aktyvizmas kaip kūrybinė vietokūra: bendruomeninis menas viešosiose erdvėse (galimybės ir būtinybės dirbti su vietos švietimo įstaigomis).

Trukmė: 1 val., atviras renginys, skirtas Kauno miesto ir rajono mokytojams bei vyresnių klasių moksleiviams.

Renginio organizatorius: „Kaunas 2022“.

„Kaunas 2022“

Kūrybinių dirbtuvių metu bus pristatyta teisinė Eduardo Mieželaičio „Zuikis Puikis“ interpretacija šiuolaikiniame mokinio ir mokytojo santykių bei išmaniųjų technologijų kontekste, iškeliant tris šiai dienai aktualias dilemas. Dirbtuvių dalyviai, dirbdami atskirose komandose, turės suformuoti ir pateikti nuomonę, kaip galima spręsti iškeltas dilemas. Dirbtuvių rezultatą – idėjas, pasiūlymus ir kontaktus, dalyviai galės panaudoti savo mokyklose, tobulinant mokymo(si) procesą.

 

Dr. Paulius Astromskis yra advokatas, advokatų profesinės bendrijos „Viliušis ir Astromskis“ partneris, Vytauto Didžiojo universiteto Teisės fakulteto lektorius.

Dr. Paulius Astromskis

Iniciatyvos „Kompiuteriukai vaikams“ siekis – kiekvienam Lietuvos penktokui padovanoti po micro:bit kompiuteriuką, su kuriuo lengva ir įdomu mokytis programuoti.
Dirbtuvių metu Vilniaus miesto mero patarėjas IT ir atvirų duomenų klausimais bei vienas iš projekto „Kompiuteriukai vaikams“ iniciatorių Povilas Poderskis supažindins su micro:bit kompiuteriuko veikimu, pristatys jų techninines galimybes bei pritaikomumą skirtingų pamokų metu.

Povilas Poderskis

Laimingas mokytojas turi daugiau energijos ir jėgų įkvėpti mokinius, su kuriais dirba. Šių praktinių dirbtuvių metu kartu ieškosime įkvėpimo veikti geriausiai, kaip galime, ten, kur esame – mokysimės, pirmiausia, pasirūpinti savimi.

Lektorės Laura Martusevičienė ir Lina Nikitinaitė yra programos „The Duke of Edinburgh’s International Award Lietuva“ (http://www.dofe.lt/lt/) koordinatorės.

Vietų skaičius – ribotas. Būtina registracija.

Edinburgo hercogo apdovanojimų programa

Teatro ir šokio kūrybinės dirbtuvės moksleiviams su aktoriumi, šokėju ir choreografu Gyčiu Ivanausku.

Gytis Ivanauskas

„Kaunas 2022“ programos „Kauno iššūkis“ renginys 9-12 kl. moksleiviams apie tai, ką reikia daryti čia ir dabar siekiant sėkmės!

Šiandien vis dar kalbame, kad mokykloje reikia mokytis, kad po to lauks universitetas, o po jo – mūsų ilgai lauktas ir išsvajotas darbas. Bet ar tikrai? Ar nėra taip, kad reikia pradėti čia ir dabar nebijant suklysti, o mokytis ne tik klausant, bet ir bandant?
Apie tai ir kalbės Žanas Gongapševas, kurio kalba tebūnie jums kaip motyvacijos mantra imti ir daryti čia ir dabar!

Ateik, įsikvėpk, daryk!
Apie lektorių Žaną Gongapševą:
– Nuo 2001 m. padeda įmonių darbuotojams susiformuoti įgūdžius, treniruoja bei veda mokymus tiek verslo, tiek visuomeninėms organizacijoms visoje Europoje anglų, rusų ir lietuvių kalbomis.
– 2007 m. tapo „Licensed Practitioner of Neuro-Linguistic Programming” (organizacija „The Society of Neuro-Linguistic Programming”),. 2008 m. – TRIPLE A® sertifikuotu treneriu, o nuo 2009 m. vadovauja Vokietijos bendrovės TRIPLE A® GmbH įmonei Baltijos šalims UAB „TRIPLE A® Baltics”.
– Visuomeninės nepelno siekiančios organizacijos „Junior Chamber International” nacionalinio lygio sertifikuotas treneris (angl. Certified National Trainer).
– Pagrindinės interesų sritys: asmeninio ir verslo efektyvumo didinimas, pardavimai, suaugusiųjų mokymas ir Rytų kultūra, filosofija bei kovos menai.

Trukmė: 1,5 val. Renginys – atviras.

„Kaunas 2022“ ir VšĮ „Sėkmės mokykla“

Mokytojų dienos proga visus mokytojus kviečiame stabtelti ir pasimėgauti pauzės momentu, skirti dėmesio pirmiausia sau kaip žmogui, o tik tada – kaip specialistui. Kūrybiškų Points of YouTM priemonių mokymams ir tobulėjimui pristatyme puikiai dera ir turiningas laikas sau, ir naujos profesinės metodikos darbui su neriboto spektro grupėmis pristatymas.

Monika Valentaitė – sertifikuota koučingo specialistė ir Points of YouTM trenerė, VDU Karjeros centro koordinatorė, edukologijos ir psichologijos srityse besimokanti, dirbanti nuo 2011 metų.

Monika Valentaitė

Fizikos katedros muziejuje naujam gyvenimui prikelti ir eksponuojami tarpkuario laikus menantys unikalūs įrenginiai. Čia pamatysite ir išgirsite pasakojimų apie seną dujinį ampermetrą, žemo slėgio vakuuminį įrenginį, elektroninio paramagnetinio rezonanso spektrografą, taip pat buvusio rektoriaus prof. Kazimiero Baršausko naudotą įrangą, padedančią nustatyti gerų laidininkų šilumos laidumo koeficientus.

Dr. Virgilijus Minialga, Zenonas Šleinius

Bloomberg Professional platforma yra vienas pažangiausių finansų pasaulyje naudojamų įrankių, kuriuo naudojasi daugiau nei 315 000 verslo objektų. Vizito metu supažindinsime su realių laiku prieinamais duomenimis ir verslo korporacijose aktualiu analitiniu darbu.

Prof. dr. Andrius Guzavičius

Ekskursijos metu laboratorijoje pamatysite, kaip atrodo studentų kurtas elektromobilis, studentiška formulė bei susipažinsite jėgomis varomo lėktuvo prototipą

Ramūnas Skvireckas, Martynas Lendraitis

11-asis šiuolaikinio meno festivalis „Kauno bienalė“ kviečia mokytojus dalyvauti specialioje ekskursijoje festivalio parodose ir susipažinti su edukacine programa „Mokykis su Kauno bienale“, skirta 5-10 kl. moksleivių grupėms. „Mokykis su Kauno bienale“ – tai kūrybinės integruotos pamokos, sulaukusios didelio pripažinimo 2013-ųjų ir 2015-ųjų metų „Kauno bienalės“ renginiuose. Ekskursijos trukmė: 1 val.

Po specialios ekskursijos bienalės edukatoriai kviečia mokytojus sudalyvauti vienoje iš kūrybinių integruotų pamokų. Pamokos trukmė: 45 min.
„Kauno bienalės“ edukacinės programos vadovė Vėjūnė Sudarytė ir auditorijų plėtros vadovė Neringa Stoškutė organizuoja įvairius užsiėmimus (ekskursijas, pamokas, kūrybines dirbtuves, socialinės įtraukties programą), padėsiančius įvairioms lankytojų auditorijoms (Lietuvos ir užsienio meno specialistams, menu besidomintiems Kauno miestiečiams ir jo svečiams, šeimoms, moksleiviams, studentams bei senjorams) susipažinti ir įsilieti į šiuolaikinio meno procesus.

Neringa Stoškutė, Vėjūnė Sudarytė

10.00–12.00 Orientacinės varžybos ,,Per sportą į žinių šalį“ (Ąžuolyno parkas)

15.00–17.00 Diskusija „Sporto ir olimpinio švietimo integracija į mokomuosius dalykus“

Renginiai – su kvietimais.

Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo gimnazija, Vilniaus Salomėjos Nėries gimnazija, Panevėžio Vytauto Žemkalnio gimnazija, Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinė mokykla, Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija, Druskininkų „Atgimimo“ mokykla

Renginys – su kvietimais.

Kauno menų darželis „Etiudas“, Kėdainių lopšelis-darželis „Varpelis“

Sveikos mitybos pusryčiai

Diskusija „Sveikatai palanki mityba ugdymo įstaigoje – švediško stalo link“

„Mokytojau kaip gyveni?“ – trumpametražinio filmo pristatymas

Kūrybinis darbas „Gričiupio senūnijos BMT puokštė“

Renginys – su kvietimais.

Kauno „Nemuno“ mokykla-daugiafunkcis centras, lopšeliai-darželiai: „Šilinukas“, „Čiauškutis“, „Obelėlė“, „Eglutė“, „Šaltinėlis“

Renginys – su kvietimais.

Kauno Milikonių progimnazija, Vilniaus Tarptautinė Meridiano mokykla

Žaidimas – komunikatyvi veikla. Vaikų žaidimas yra vaizduotės ir kūrybos padarinys. Pedagogo tikslas – sudaryti tam tikrą kalbinę aplinką, skatinti ir palaikyti vaiko žaidimą. Sudarant tinkamas sąlygas, vaikas patiria, kad svarbu ne tik ką sakai, bet ir kaip sakai. Vizualinių strategijų metodas – vaizduotės žaidimai, kurie žadina vaiko vaizduotę, emocijas, suteikia pasitikėjimo savo jėgomis, stiprina motyvaciją.

Renginys – su kvietimais.

Kauno lopšelis-darželis „Liepaitė“, Panevėžio miesto ikimokyklinių įstaigų specialistai

Metodinio renginio metu bus aptarti ugdymo turinio pokyčiai, įtraukiant bendruomenę;  inovatyvios ugdymosi aplinkos įtaka, skatinant vaikų ugdymosi motyvaciją.

Taip pat bus pristatyta įstaigų mokytojų ir pagalbos vaikui specialistų aktyvių ugdymo metodų ir formų įvairovė, ugdant motyvuotą žingeidų vaiką, dalyvaujant bendruomenei.

Renginyje bus dalinamasi praktine patirtimi, diegiant inovacijas, taikant IKT ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo procese.

Renginys – su kvietimais.

Kauno lopšelis-darželis „Rasytė“, Birštono vaikų lopšelis-darželis „Vyturėlis“

  1. Mokyklų strategijų analizė.
  2. Demokratijos principų diegimo mokyklose aktualijos. Kūrybinės dirbtuvės, patirčių mainai Design thinking metodu. (moderuoja KTU Edukacinės kompetencijos centro dėstytojai).
  3. Vaizdo pranešimo „Demokratišku būti verta“ Lietuvos mokykloms parengimas.

Renginys – su kvietimais.

Kauno Kazio Griniaus progimnazija, Vilniaus Demokratinė mokykla, Šakių raj. Plokščių mokykla- daugiafunkcis centras, Šiaulių raj. Auštelkės mokykla-daugiafunkcis centras, Lazdijų raj. Šventežerio pagrindinė mokykla

Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos, Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų ir Kauno jaunimo žiniasklaidos centro bendradarbiavimo filmas „Reikėjo berniukams padangių žydrų…“

Renginys – su kvietimais.

Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazija, Lietuvos kariuomenės karinės oro pajėgos, Kauno jaunimo žiniasklaidos centras

M. Montessori pedagoginės sistemos elementų taikymas praktiniame darbe (atvira veikla).

Apvaliojo  stalo diskusija „Nuo idėjos iki refleksijos“.

Kūrybinės dirbtuvėlės „Mano mokykla“.

Renginys – su kvietimais.

Kauno lopšelis-darželis „Varpelis“, Daugų Vlado Mirono gimnazija, Šiaulių lopšelis-darželis „Gintarėlis“, Kauno Pilėnų progimnazija, lopšelis-darželis „Vyturėlis“, lopšelis-darželis „Žemyna“, lopšelis-darželis „Šermukšnėlė“

12.00 – 12.45 – Atviros pamokos – mokymo metodų taikymo praktikoje pavyzdžiai.

13.00 – 13.45 val. Sonata Drazdavičienė, Kauno ,,Saulės“ gimnazijos direktorė: „Metodinės veiklos organizavimo modelis bendrojo lavinimo mokykloje“

14.00 – 15.00 – Pietūs

15.00 – 16.00 – Apskrito stalo diskusijos.

16.00 – 17.30 – Ekskursija po Kauno miestą.

18.00  Šventinis koncertas

Renginiai – su kvietimais.

Kauno „Saulės“ gimnazija, Kėdainių r. Šėtos gimnazija

Renginys – su kvietimais.

Tado Ivanausko progimnazija, Šiluvos gimnazija

Renginys – su kvietimais.

Kauno lopšelis-darželis „Daigelis“, Šiaulių r. Kairių lopšelis-darželis „Spindulėlis“

Pedagogų diskusija apie vaikų pasiekimų ir pažangos vertinimą „Vertinimas, kuriame dalyvauja (įsivertina) pats vaikas“.

Veiklų pristatymas „Kūrybingas vaikų smulkiosios motorikos lavinimas“.

Kaišiadorių lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ gerosios patirties pristatymas „Ankstyvojo amžiaus vaikų adaptacijos palengvinimas, pasitelkiant teatro elementus“.

Kauno lopšelio-darželio „Girinukas“ ugdymo aplinkų pristatymas.

Renginys – su kvietimais.

Kauno lopšelis-darželis „Girinukas“, Kaišiadorių lopšelis-darželis „Žvaigždutė“

Renginys – su kvietimais.

Kretingos rajono Jokūbavo Aleksandro Stulginskio mokykla-daugiafunkcis centras

Renginys – su kvietimais.

Kauno „Ryto“ pradinė mokykla, Kauno r. Lapių lopšelis-darželis

Renginys – su kvietimais.

KTU inžinerijos licėjus, Vilniaus Gedimino technikos universiteto inžinerijos licėjaus, Kauno technologijos universiteto, Vilniaus Gedimino technikos universiteto atstovai

Mokyklų partnerių sutikimas gimnazijoje.

Diskusija VDU „XXI a. mokykla: laisvi kurti“.

Renginys – su kvietimais.

Kauno Maironio universitetinė gimnazija, Raseinių rajono Maironio gimnazija, Vilniaus Maironio progimnazija, Prienų „Žiburio“ gimnazija, Panevėžio Landsbergio-Žemkalnio gimnazija, Jurbarko rajono Raudonės pagrindinė mokykla

1 grupė

Užsiėmimas: „Emocijų galerijoje“

2 grupė

Piešimas smėliu

3 grupė

Piešimas ant vandens – EBRU menas

Renginys – su kvietimais.

 

Kauno Dainavos progimnazija, Kauno Simono Daukanto progimnazija

Apskrito stalo diskusija „Kaip pagauti motyvaciją ir jos nepaleisti?“

Gerosios patirties sklaida kolega  – kolegai (darbas grupėse) „Ugdymo priemonės, metodai ir veiklos, padedančios siekti mokinio asmeninės pažangos ir aktyvios veiklos“

Renginiai – su kvietimais.

Kauno Jono Jablonskio gimnazija, Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazija, Marijampolės „Sudūvos“ gimnazija, Jonavos Jeronimo Ralio gimnazija

Renginys – su kvietimais.

Kauno Aleksandro Puškino gimnazija, Kauno rajono Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos mokytojai

Renginio programa ir žemėlapisAtsisiųsti (PDF)

REGISTRACIJARegistracija į Mokytojų festivalio renginius
*Privaloma
Jūsų vardas ir pavardė *
Jūsų atsakymas
El. paštas *
Jūsų atsakymas
Organizacija / Institucija
Jūsų atsakymas
Jūs esate:
Pasirinkti
Mokytojas
Moksleivis
Dėstytojas
Studentas
Kita
Kiek dalyvių registruojate?
Jūsų atsakymas
Pasirinkite renginius, kuriuose dalyvausite:
Pateikti
Niekada nepateikite slaptažodžių per „Google“ formas.
Ši forma sukurta 1010 puslapyje. Pranešti apie pažeidimą
 
 

ORGANIZATORIAIRENGINIO INICIATORIUS

RENGINIO ORGANIZATORIAI


RENGINIO PARTNERIAI


KONTAKTAI

  • Kaunas, Lietuva
  • socialcode@vdu.lt
  • +370 687 15605
  • Spalio 4 d.